Medycyna w sztuce

Serdecznie polecamy uczestnikom XII Krakowskich Dni Dializoterapii wystawę Medycyna w sztuce w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. To kolejna wystawa z serii konfrontującej terminy wszechobecne w życiu publicznym ze spojrzeniem artysty. Medycyna dotyczy każdego momentu i każdego aspektu życia człowieka.
Wystawę można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 11-19. Bilety wstępu 10 zł normalny, 5 zł ulgowy. Istnieje również możliwość zamówienia oprowadzania z przewodnikiem dla grup w cenie 50 zł.

więcej...

Program Gali Otwarcia

W tym roku Krakowskie Dni Dializoterapii będą obchodzić swój jubileusz- spotkamy się już po raz dziesiąty. Jedną z tradycji, które zdążyły się utrwalić w ciągu tych lat jest Gala Otwarcia, która jak zwykle odbędzie się w gmachu Teatru im. Juliusza Słowackiego.

Budynek ten jest zaliczany do najcenniejszych zabytków architektury teatralnej w Europie, a spektakle grane są tam nieprzerwanie od 1893 roku. Stanowi on ważny punkt na kulturalnej mapie Krakowa, będąc jednocześnie jednym z symboli miasta.

Eklektyczna architektura i elegancki wystrój podkreślają wagę uroczystości, a także stanowią wyjątkowe tło dla oprawy wieczoru, rozpoczynającego konferencję.

więcej...