WYSTAWA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO

Szanowni Państwo!

Pragniemy poinformować, że podczas trwania XIII KDD będzie można oglądnąć galerię Zdzisława Beksińskiego, która znajduje się w Nowohuckim Centrum Kultury i od 7 października 2016 roku cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W stałej ekspozycji malarstwa, w wyjątkowej aranżacji czeka na Państwa 50 obrazów olejnych, w większości pochodzących z lat 80. XX wieku, z tzw. okresu fantastycznego w twórczości artysty oraz kilka dzieł z ostatniego okresu jego życia. Kolekcję prac Zdzisława Beksińskiego, przekazaną NCK w depozyt przez Annę i Piotra Dmochowskich, kolekcjonerów sztuki, marszandów i przyjaciół artysty, uzupełnia 100 rysunków i 100 fotografii.

Zapraszamy do zwiedzenia, cena biletu 10 zł

więcej...

Streszczenia XIII KDD

Streszczenia – wytyczne

Prosimy o zachowanie układu:

Tytuł

Autor/ Autorzy

Afiliacja

Wprowadzenie

Cel

Wnioski

 

W streszczeniu nie należy umieszczać, tabel, wykresów, rycin, fotografii ani wykazu piśmiennictwa.

Powinno zawierać około 300 słów.

Streszczenie należy przesłać do dnia 15.06.2018 roku.

więcej...

Program Gali Otwarcia

W tym roku Krakowskie Dni Dializoterapii będą obchodzić swój jubileusz- spotkamy się już po raz dziesiąty. Jedną z tradycji, które zdążyły się utrwalić w ciągu tych lat jest Gala Otwarcia, która jak zwykle odbędzie się w gmachu Teatru im. Juliusza Słowackiego.

Budynek ten jest zaliczany do najcenniejszych zabytków architektury teatralnej w Europie, a spektakle grane są tam nieprzerwanie od 1893 roku. Stanowi on ważny punkt na kulturalnej mapie Krakowa, będąc jednocześnie jednym z symboli miasta.

Eklektyczna architektura i elegancki wystrój podkreślają wagę uroczystości, a także stanowią wyjątkowe tło dla oprawy wieczoru, rozpoczynającego konferencję.

więcej...